35
A Damaszkuszi Rózsa hangja betolakodott Flex gondolatai közé.
– Flex?
– Mmmm?
– Flex?
A motorik a vén lokomotív törzsébe kapaszkodva, festőcsöve széles mozdulataival alakokat és formákat vázolt fel, miközben egy karbantartó pók munkalámpával világított neki, egy másik pók pedig a festékeszsákját tartotta. Ezek a Vossok nem voltak olyan termetesek, mint a modern vonatok, így Flex bízott benne, hogy kitart a készlete. Ha mégsem, akkor talán ráveheti az étkezőkocsi 3D nyomtatóját, hogy gyártson neki némi festékanyagot.
A kaptárszerzetesek különös mítoszai befészkelték magukat a tudatába, és megmutatták, mivel kellene telerajzolnia a Damaszkuszi Rózsa ívelt, áramvonalas oldalait. Angyalokkal. Az agg mozdony orrának nagy lámpájából, mint ragyogó kapualjból, angyalok sereglettek elő. Rovarszerű és emberforma angyalok; kutyákra, szöcskékre és halakra hajazó angyalok; szárnyas vonatokhoz és szárnyaló teáskannákhoz hasonló angyalok. Sasszárnyú és óraarcú angyalok. Öltönyös angyalok, báli ruhás angyalok. Egy szál semmibe és felemás csíkos zokniba öltözött angyalok. Rózsát hintő angyalok, bádzsit falatozó angyalok. Féktelen légiparádéban táncoltak végig a mozdony törzsén, és mind kacagott az ámulattól, hogy része lett a motorik remekművének.
Flex arra gondolt, ha jutna elég festék, folytathatná a freskót végig a kocsikon is. Mindig vágyott rá, hogy elejétől végéig kipingálhasson egy vonatot. Épp a géptér burkolatára festett egy nagy angyalt: egy Myka Starlingról mintázott szálas, erős angyalt, széles csípővel, erős karokkal és kedves, csinos arccal.
És akkor megszólalt a vonat:
– Flex?
– Mmmmm?
– Zen Starling már több mint tizenöt órája távol van.
– Olyan rég?
Ha jól megy a munka, nem számít az idő; Flex is egészen megfeledkezett róla. Aztán eszébe jutott, hol van, és miért ment el Zen.
– Ó…
Kikapcsolta a festőcsövet, és leszökkent a sínek melletti kavicságyra.
– Továbbá – folytatta a vonat –, épp hírközleményeket veszek át a helyi adatbárkából. A város szélén lezuhant egy űrjármű. Folyamatban van két szökevény felkutatása. Az egyik egy fiatalember, a másik egy nőneműre formált motorik.
– Jaj, ne! – rettent meg Flex.
– Úgy véled, hogy Zen az, és a motorik, amit meg akart menteni?
– Különös egybeesés lenne, ha nem ők lennének, nem gondolod? – kérdezett vissza Flex. Nem gúnyosan mondta. Szerette a vonatok gondos, logikus észjárását, a mentális síneket suhanó gondolataik alatt. – De legalább még nem kapták el őket. Tennünk kellene valamit…
– Mit kellene tennünk, Flex?
A motorik arcát a vonat oldalához szorította. Az első szurdoki napokban, a fűtőházakban néha odabújt melegedni a mozdonyokhoz. A lokomotívok tapintása és szaga volt az abból az időből származó legkedvesebb – és mindig megnyugtató – emléke, bár válaszokat nem meríthetett belőle. Szegény Zen! Kint van a városban valahol, drónok vadásznak rá, meg kékvitézek, és még ki tudja, micsodák! Hogyan segíthetne neki? Ő csak egy vonatfestő, aki itt, a Sundarbanon még csak azt sem tudja, merre vezet az út az alagutakban.
– A hivatalos vészfrekvenciákon számos beszélgetés zajlik – közölte a vonat. – Véderős katonákat rendelnek ki a kimenő peronokhoz.
– Ennek a vonalnak a peronjaihoz ugye nem? – kérdezte Flex, hirtelen megriadva attól, hogy esetleg kékvitézek masíroznak át az alagúton, hogy letartóztassák.
– Úgy tűnik, még nem jutottak arra a gondolatra, hogy itt lehetünk – felelte a Damaszkuszi Rózsa. – Azt hiszem, arról akarnak gondoskodni, hogy Zen egyetlen más vonalon se juthasson ki. Csapatokat küldenek a város minden részébe.
– Jaj, Zen! – sóhajtott fel Flex. Ki hitte volna, hogy egy fiatal robajvárosi tolvaj ennyi bajt zúdíthat magára?
Zizegős hangot hallott a közelben, és felnézett. A kaptárszerzetesek leszálltak a vonatról, és őt figyelték. Vagyis Flex feltételezte, hogy őt figyelik. Maszkjuk szemrései feléje néztek, de mindegyiküknek milliónyi szeme volt, így vélhetően mindenfelé figyeltek.
– Hallottuk szólni a vonatot – mondta Bogaras Bácsi.
– A barátaid veszélyben vannak – tette hozzá az egyik társa, mintha azt gondolná, Flex talán még nem fogta ezt fel. – Nélkülük kell elmennünk és megkeresnünk a Rovar-vonalakat.
– Nem! – felelte Flex, és a vonat is hozzátett egy hosszú, rosszalló „pssssscsssssz…”-t.
– Mondtam nekik, hogy ezt fogod válaszolni – jegyezte meg Bogaras Bácsi.
– Nem hagyhatom itt Zent! Ő a kaptárom része – próbálta Flex megértetni a dolgot a szerzetesekkel. De nem számított rá, hogy sikerül. A kaptárszerzetesek állandóan otthagyták valahol a részeiket; az egyedek nem voltak számukra fontosak.
– Nem indulok el Zen Starling nélkül! – jelentette ki a Damaszkuszi Rózsa.
– De hiszen megvan a festőd! – érvelt Bogaras Bácsi. – Zen Starling semmit sem jelent neked.
– Bátor fiú – szólt a vonat. – Eljött egészen idáig, hogy megmentse a barátját. Nem indulok el nélküle!
A kaptárszerzetesek egymás közt duruzsoltak egy darabig, aztán Bogaras Bácsi Flexhez fordult:
– Segítünk neked megtalálni őt.
– Hogyan? – kérdezte Flex. – Kint vannak valahol a városban, és mindenütt kékvitézek mászkálnak, és őket keresik. Meg sem merném próbálni, hogy elérjem őket, mert a kékek még elfognák az adást. Akárhová elbújhattak.
A kaptárszerzetesek imbolyogtak, száraz sásként susogtak, majd megbiccentették idomtalan fejüket. Önelégültnek tűntek.
– Mi kaptárszerzetesek vagyunk – suttogták. – Bárhová el tudunk jutni.
Később, amikor a szerzetesek már elmentek, a vonat ismét megszólalt:
– Flex?
– Mhm?
– Flex?
– Igen?
– Nagyon tetszenek az angyalok.